Říjen 2014

Z deníku osmáka

6. října 2014 v 20:38 | L. |  Z deníku osmáka
Největší projev přátelství

Vevinka
Je asi půlnoc. Pořádně na ty malé digitální hodiny nevidím. Paničkové ignorují slabou baterku. V noci pak nemám přehled o čase. Mám chutě. Dlouho jsem nic nejedla. Nikoho nezajímá, že chci na zimu ještě víc stloustnout, abych přežila kruté mrazy. Zkusím si o jídlo říct. Pronikavě pískám. Když se panička vrací ze záchodu, dává mi suchý rohlík. Hned jsem pochopila, že mi chtěla zalepit hubu, abych nevzbudila pánička. Super, nová taktika, jak získat jídlo!! Jsou asi dvě hodiny ráno, panička jde na záchod ;).... je asi 4:50, panička vstává do práce ;) ... Ona asi zuří nebo co.
Panička přišla z práce domů, pískám. Krmí mě denní dávkou zrní a dává mi čerstvou vodu. A co dobrůtka? Pískám. Paniček mi vezme misku s jídlem a pitím. Pískám. Vezme mi domeček. What the hell...?!
Následující den odpoledne. Pískám. Paniček mi opět všechno bere. Když nikdo nespí, taktika selhává. Ok, tak když budou spát, tak pískám. Panička se snad bojí chodit v noci na záchod? To jsou mi móresy!
Panička je v práci. Mám strašnou žízeň, pískám. Paniček mi bere domeček, misku... No to už je vrchol! Panička je doma! Pískám, chci jen vodu! Hned mě vysliší. Myslím, že není až tak špatná. Říká páničkovi, že když pískám, má mi nejdřív zkusit dát vodu. Chytrá holka.
Spací taktika měla smysl. Hezky tloustnu. Občas spadnu, když si chci vzadu vyčistit kožíšek.
Dnes si čistím zuby senovou nití.
Pozice čůrací pes. Už nikdy.
Lížu sklo, když se mi paniček směje, tak přestávám.
Co jsem to dělala, když se mi smála panička? Jedla šery rajče. Směje se mi, že nevím, jak do něho kousnout a otáčím s ním jako s volantem. Že s ním běžím do rohu a tam se několikrát dokola s rajčetem otočím celá, než se uvelebím. Že mlaskám a tahám kusy rajčete.
Pak je ráda, že mi ještě nevyměnila podestýlku, protože svůj měchýř po tekutinách z rajčete několikrát neudržím.
Panička vymyslela nový způsob čištění podestýlky. Dá mi jídlo. Ví, že mi pak je všechno jedno. Tak sedím a ona čistí, občas mě poposune na jiné místo. Koupu se ve zbytku pilin. Zase se mi směje!
Běžím v pokoji. Oba se mi smějí, že prý běžím sekaně. Že se koupu pod topením.
Panička má super tričko, chutná mi. Aaaa, dobře se po něm i leze. Panička mi dává volný průběh. Skočím na větrání a pak na tu atletickou hranu dvířek. Panička má záchvat smíchu. Cítím se jako slon na provaze. Chtěla bych skočit na zem, ale panička se o mě bojí a vrací mě zpátky. Opakujeme to třikrát. Panička to chce ukázat paničkovi. Nejsem cirkusová atrakce! Taky mu sděluje, jestli zalepí větrání, že jsem ho svou váhou urvala.
Další den paničce zase lezu po tričku. Dává mi dobrůtku. Dneska ji udělám radost. Sním ji u ni a nechám se hladit. Paničku to dělá šťastnou.
Dneska se ujišťuje, že ji mám opravdu ráda a já zopakuju přátelské gesto.