Červen 2015

Z deníku osmáka

18. června 2015 v 20:10 | L. |  Z deníku osmáka
Vevinka
Dneska jsem dostala hodně sena. Nejdřív se v něm schovávám (určitě mě není vůbec vidět) a pak ho, jako vždycky, pošlapu. Před spaním si z něj udělám pelíšek, je mi zima. Panička mu říká ptačí hnízdo. Je blbáá?? Všichni jsou vzhůru, tak se z pelíšku protahuju ven a čumím, jestli mi hodlají dát jídlo. Panička nezklamala. Všechno si musím honem zahrabat, aby mi to nesnědla. Hladí mě, když hrabu. Odhalila skrýš. Pobíhám dokola a nevím, kam to všechno schovu. Ha, tady! Rohy jsou nejlepší místo na křečkování. Zmínil tady někdo křečka? Paniček říká, že jsem lepší, než křečci. Ona mě zase hladí! Hledat novou skrýš. Má z toho srandu. Zbytek jídla musím schovat do žaludku. Nemůže se to tu jen tak válet. Další den mě pro jistotu panička nekrmí vůbec. Nechávám se hladit a drápu se na ni. V opačném pořadí. Mazlí se se mnou, dokonce mi už dává i pusy (i osmáčí čumáčky). Fuj. Dává mě zpátky. Jenom tak. Potvora. Skáču na ni a dožaduju se odměny. Papám suchý knedlík. Když mě dává zpátky, slastně se protahuju.
Nuda.
Hryžu sklo. Panička nechápe jak a nadává, že na moji hubu není nikdo zvědavej. A já se stejně prokoušu ven. Jednou.
Paniček mi čistí akvárko. Už zase? Nechápu jejich rozdělování úklidu. Stejně panička pořád mrmlá. Nechávají mě zatím běhat po kuchyni. Čerstvý drobek rohlíku po paničkovi. Mňam! Panička mě nepustí do předsíně, ale nakonec ji proklouznu, jenže v tom nadšení málem narazím do něčeho velkého a leknu se - písknu. Paniček mi dává zase hodně pilin a sena. Protože on to neplatí. Jemu se ale neprotahuju. Krmí mě panička, tak se ji protahuju nebo brním, jako že se protáhnout chci. Nebo se ji rozplácnu na ruku a nechám se chvíli hladit jen tak.
Bere mě do ruk paniček. Zase mě vrací bez odměny. Pláču - kňučím. Paničci mají výbuch smíchu. To se takhle budou chovat i k dítěti?! Dostanu knedlík a kňučím i když ho mám v puse. Kňučím, i když ho jím. Nechávám se hladit od paničky a neutíkám s jídlem. Věřím, že mě utěšuje a nechce mi knedlík sníst.
Za pár dní je knedlík ve vzduchu. Nevím, jak se pro něj natáhnout. Zkouším to různě a když se mi to skoro povede, tak vyletí výš. Určitě s tím má panička něco společného... Ale stejně ji mám ráda ☼

-pro příště uvažuju o selfíčku, už mě ten stativ tahat moc nebaví-